Euro 2024

Κάρφωσε την Αρμενία ο Λεβαντόφσκι και έγραψε ιστορία (videos)

Έγραψε ιστορία ο Λεβαντόφσκι. Ο φορ της Μπάγερν σκόραρε δις, το ένα με τρομερή εκτέλεση φάουλ, κόντρα στην Αρμενία και έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Εθνικής Πολωνίας.

Καθαρίζει με συνοπτικές διαδικασίες την Αρμενία η Πολωνία.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 25λεπτο, η ομάδα του Άνταμ Ναβάλκα προηγείται με 3-0. Ο Γκροζίσκι στο 2’ άνοιξε το σκορ για να έρθει στο 18ο λεπτό ο Λεβαντόφσκι να σκοράρει με φοβερή εκτέλεση φάουλ. Επτά λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης σκόραρε ξανά (0-3) και με αυτό το τέρμα έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Εθνικής του ομάδας με 49 τέρματα σε 90 εμφανίσεις ξεπερνώντας τον Βλοτζίμιερτς Λουμπάνσκι.

Δείτε το γκολ του Λεβαντόφσκι με εκτέλεση φάουλ

Το γκολ με το οποίο ο Λεβαντόφσκι έγινε πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Εθνικής Πολωνίας