Γαλλία

«Καθάρισε» γρήγορα η Γκινγκάμπ

Μέσα στα πρώτα λεπτά του αγώνα η Γκινγκάμπ είχε πάρει ένα προβάδισμα το οποίο ήταν αρκετό για να κατακτήσει και τη νίκη απέναντι στο Στρασβούργο.

Περισσότερο εύκολα και από τον αισιόδοξο οπαδό της η Γκινγκάμπ κατάφερε να εξασφαλίσει τους τρεις πόντους της νίκης απέναντι στο Στρασβούργο.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 16ο λεπτό είχαν καταφέρει να σκοράρουν δύο φορές και επί της ουσίας να «καθαρίσουν» το παιχνίδι.

Στο 8ο λεπτό ο Σαλιμπού άνοιξε το σκορ για την Γκινγκάμπ και στο 16ο λεπτό ο Μπεζενέ έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν μπροστά τους αρκετό χρόνο για να πιέσουν και να μειώσουν. Πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες αλλά καμία δεν είχε ευτυχή κατάληξη με αποτέλεσμα, τελικά, το παιχνίδι να λήγει με τη Γκινγκάμπ να παίρνει τους τρεις βαθμούς.