Ισπανία

«Καθάρισε» ο Γκάνσο για τη Σεβίλλη

Με δύο τέρματα ο βραζιλιάνος έδωσε τη νίκη στη Σεβίλλη απέναντι στην Γρανάδα στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 33ης αγωνιστικής της Πριμέρα.

Στους ώμους του πήρε τη Σεβίλλη ο Γκάνσο και την οδήγησε στη νίκη 2-0 απέναντι στην Γρανάδα.

Ο Βραζιλιάνος άσος σκόραρε από ένα τέρμα σε κάθε 45λεπτο για τους σεβιγιάνους, οι οποίοι με τους τρεις βαθμούς που κατέκτησαν έπιασαν την Ατλέτικο Μαδρίτης με 65 βαθμούς στην 3η θέση της βαθμολογίας και περιμένουν στραβοπάτημά της στο εκτός έδρας ματς με την Εσπανιόλ.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Γκάνσο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν δυσκολεύτηκαν να κρατήσουν το προβάδισμα. Άλλο ένα τέρμα του Βραζιλιάνου στο πρώτο λεπτό του β’ ημιχρόνου έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες μπορεί να είχαν οι παίκτες της Γρανάδα.