Κύπρος

«Καθάρισε» ο Λαφράνς για ΑΕΛ

Με γκολ του Λαφράνς δύο λεπτά πριν τη λήξη του ματς η ΑΕΛ δραπέτευσε από την έδρα του Ερμή αι πλησίασε στους δύο βαθμούς την κορυφή, στην 13η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Κύπρου.

Στο… τσακ γλίτωσε την γκέλα η ΑΕΛ στην έδρα του Ερμή στην 13η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Κύπρου. Η ομάδα της Λεμεσού ζορίστηκε αλλά απέδρασε δύο λεπτά πριν το φινάλε, με γκολ που πέτυχε ο Λαφράνς.

Πριν το φινάλε «πληγώθηκε» ο Απόλλωνας, ο οποίος προηγήθηκε της Ανόρθωσης στο 27’ με γκολ του Παπουλή, όμως ισοφαρίστηκε λίγα λεπτά πριν το φινάλε.

Νίκη-ανάσα πήρε ο Εθνικός Άχνας επί του Άρη, που επικράτησε 2-0 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κατσαράβα, που πέτυχε και τα δύο τέρματα.