Ισπανία

«Καθάρισε» στα γρήγορα η Ρεάλ Μαδρίτης! (video)

Χαλαρά, χωρίς να χρειαστεί να ανεβάσει ρυθμό και... γρήγορα. Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 3-0 εκτός έδρας τη «Ντεπόρ» έχοντας σκοράρει ήδη δύο φορές μέχρι το 26ο λεπτό του ματς.

Δεν είχε τον Κριστιάνο Ρονάλντο... Ακόμη και έτσι η Ρεάλ Μαδρίτης δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να πάρει τη πρώτη της νίκη στην Πριμέρα Ντιβισιόν στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος.

Απέναντι στην Λα Κορούνια στο «Ριαθόρ» η «βασίλισσα» απέδειξε, άλλη μια φορά, τη δυναμική της, φτάνοντας στη νίκη 3-0 χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει. Στο 26ο λεπτό οι παίκτες του Ζιντάν είχαν πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων και είχαν «καθαρίσει» το παιχνίδι.

Ο Μπέιλ στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι στο 26’ έκαναν το 2-0 με τον Κασεμίρο. Ο Κροος στος 62ο λεπτό απλώς διαμόρφωσε το τελικό 3-0.