Κύπελλο Ελλάδας

«Καθαρίζει» η ΑΕΚ με Απόλλωνα Λάρισας: Τα γκολ στο 0-2 του ημιχρόνου (video)

Ο Άλεφ και το αυτογκόλ του Αγιώτη έχουν δώσει προβάδισμα 2-0 στην ΑΕΚ επί του Απόλλωνα στη Λάρισα για το Κύπελλο στο ημίχρονο.

Η ΑΕΚ έχει πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα για να διπλασιάσει τις νίκες της στο Κύπελλο, καθώς στο ημίχρονο προηγείται με 2-0 του Απόλλωνα στη Λάρισα.

Στο 41’ ο Σβάρνας μπήκε από τα δεξιά, έκανε το συρτό γύρισμα στην καρδιά της περιοχής, ο Γιαννιώτας άφησε έξυπνα την μπάλα και ο επερχόμενος Άλεφ με σουτ άνοιξε το σκορ.

Στο 45’ διπλασίασαν τα τέρματα οι φιλοξενούμενοι, με τον Γιαννιώτα να βγάζει παράλληλη σέντρα από τα δεξιά και τον Αγιώτη στην προσπάθειά του να απομακρύνει προ του Γιακουμάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.