Αγγλία

Κλοπ, τι γίνεται εκεί πίσω;

Διόλου τιμητικοί είναι οι αριθμοί της αμυντικής λειτουργίας της Λίβερπουλ έπειτα και από τα τέσσερα γκολ που δέχθηκε από τη Νόριτς, με το πρόβλημα στα μετόπισθεν των «κόκκινων» να παραμένει άλυτο...

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έφτασε πολύ κοντά στην απώλεια δύο βαθμών τους οποίους είχε καταβάλει τεράστια προσπάθεια για να εξασφαλίσει όταν από το 3-1 του ημιχρόνου στο «Κάροου Ρόουντ» το σκορ έγινε 4-3 με τεράστια ανατροπή εντός 21 λεπτών.

Η Νόριτς ισοφάρισε στο 92' για να δεχθεί το πέμπτο γκολ στο 95ο λεπτό σ' ένα τρελό φινάλε που θύμισε... Σίτι του 2012 στην τελευταία αγωνιστική, όμως και πάλι δεν θα πρέπει να... καλυφθεί κάτω από το χαλάκι λόγω του ενθουσιασμού, το μείζον ζήτημα της άμυνας της Λίβερπουλ.