Γενικά

Σκόραρε για την Πογκόν στον τελικό του Κυπέλλου Πολωνίας ο Κουλούρης-Έχασε η ομάδα του

Σκόρερ στον τελικό του Κυπέλλου Πολωνίας χρίστηκε ο Ευθύμης Κουλούρης, με τον Έλλημα επιθετικό να ανοίγει το σκορ για την Πογκόν κόντρα στη Βίσλα Κρακοβίας, ωστόσο η ομάδα του τελικά έχασε.

Σκόραρε στον τελικό του Κυπέλλου Πολωνίας ο Ευθύμης Κουλούρης!

Ο Έλληνας επιθετικός ξεκίνησε βασικός, όπως και ο Λεονάρντο Κούτρης, για την Πογκόν στη μεγάλη της αναμέτρηση με τη Βίσλα Κρακοβίας, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του με υπέροχο πλασέ, στο 75ο λεπτό!

Πλέον, ο Κουλούρης έχει 18 γκολ και 2 ασίστ στις 39 εμφανίσεις του στη φετινή σεζόν!

Το γκολ του Ευθύμη Κουλούρη στο 75' δεν αποδείχθηκε αρκετό, καθώς στο 90΄+9 ο Σατρουστέγκι ισοφάρισε για την Βίσλα, ο τελικός Κυπέλλου Πολωνίας οδηγήθηκε στην παράταση, όπου η ομάδα της Κρακοβίας με το γκολ του Ροδάδο στο 93΄ πήρε τη νίκη με 2-1. Αξίζει να σημειωθεί πως η Βίσλα αγωνίζεται στη δεύτερη κατηγορία, όπου είναι πέμπτη στην κατάταξη!