Euro 2024

«Ξέρανε» τους Κολομβιανούς ο Μοράτα (video)

Η Κολομβία άγγιξε τη νίκη στο φιλικό απέναντι στην Ισπανία στην Μούρθια, όμως ο Άλβαρο Μοράτα με υπέροχη κεφαλιά στο φινάλε έσωσε την ομάδα του (2-2).

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το φιλικό ανάμεσα στην Ισπανία και την Κολομβία στη Μούρθια (2-2).

Ο κόσμος που γέμισε τις κερκίδες τουλάχιστον ευχαριστήθηκε το ματς, καθώς είχε τέσσερα γκολ. Αρχικά, ο Νταβίντ Σίλβα άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό. Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου (39’) ο Καρντόνα απάντησε για την ομάδα του Πέκερμαν που είχε καλή εικόνα.

Δέκα λεπτά μετά την σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο, ο Φαλκάο με όμορφη κεφαλιά έφερε «τούμπα» το ματς για την Κολομβία. Στα τελευταία λεπτά οι Ισπανοί πίεσαν και τελικά κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα καθώς στο 87ο λεπτό ο Άλβαρο Μοράτα με υπέροχη κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Σαούλ έγραψε το τελικό σκορ.