Super League 2

Ξέσπασε ο ΟΦΗ

Την πλήρωσαν τα Χανιά! Ο ΟΦΗ ήταν επιβλητικός (3-0) στη «μονομαχία» της Κρήτης και πέτυχε τη δεύτερη (μόλις) νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα, δίχως να αγχωθεί, έχοντας, μάλιστα και δύο δοκάρια.

Άνετος κι ωραίος ο ΟΦΗ.

Οι Ηρακλειώτες επικράτησαν στο σπίτι τους 3-0 του ΑΟ Χανίων με σχετική ευκολία και σημείωσαν τη δεύτερή τους νίκη (η προηγούμενη ήταν το 2-0 επί του ουραγού Πανελευσινιακού) στην φετινή Football League σε πέντε ματς και έφθασαν τους οκτώ βαθμούς στο πρωτάθλημα. Από ένα γκολ σημείωσαν Κομεσίδης, Χαντί και Ράντι. Από ένα δοκάρι είχαν Όγκμποε (63') και Ροβίθης (90+3').

Το σκορ άνοιξε στο 40ο λεπτό, όταν ο Κομεσίδης εκμεταλλεύτηκε την εκτέλεση κόρνερ του Ράντι και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου και με αυτόν τον τρόπο έδιωξε την πίεση από τους γηπεδούχους. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς ο ΟΦΗ. Στο 47’, ύστερα από συνεργασία του Βουό με τον Ογκμπόε, ο Χαντί νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο με διαγώνιο σουτ. Ο Ράντι στο 53’ τροφοδότησε τον Βουό που αδράνησε και τον σταμάτησε ο Ζέρης, αλλά η μπάλα έφθασε στον χαφ από την Ισημερινή Γουϊνέα που έκανε το 3-0.