Γαλλία

Ξεχαρβάλωσε την Σεντ Ετιέν η Μονακό

Δεν δυσκολεύτηκε η Μονακό να νικήσει 4-0 την Σεντ Ετιέν στο «Ζοφρουά Γκισάρ» και να περάσει στη δεύτερη θέση έχοντας βέβαια ένα ματς περισσότερο.

Χωρίς να... ιδρώσει η Μονακό πέρασε εύκολα με 4-0 από το Ζοφρουά Γκισάρ απέναντι στην Σεντ Ετιέν στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.

Οι μονεγάσκοι κατάφεραν μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα να προηγηθούν με 1-0 με αποτέλεσμα να κάμψουν την όποια αντίσταση προσπάθησαν οι προβάλλουν οι γηπεδούχοι.

Το γκολ του Σιντιμπέ, το ακολούθησε αυτό του Λεμάρ στο 32ο λεπτό, το οποίο ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι. Βέβαια το σκορ δεν έμεινε εκεί... Ο Φαμπίνιο έκανε το 3-0 στο 53ο λεπτό με τον Μπαλντέ στο 60’ να κάνει το τελικό 4-0.

Με τη νίκη αυτή η Μονακό πέρασε στη δεύτερη θέση με 38 βαθμούς τρεις περισσότερους από την Λιόν η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.

Αντίθετα η Σεντ Ετιέν βυθίστηκε και άλλο στη βαθμολογία και απέχει δύο από τη ζώνη του υποβιβασμού.