Super League 2

Λαμία για ένα ημίχρονο

Η Λαμία, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο για ένα ημίχρονο (στο δεύτερο), επικράτησε 2-0 στις Σέρρες του Πανσερραϊκού και διατηρήθηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Την ανωτερότητά της έδειξε στις Σέρρες η Λαμία. Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε 2-0 του Πανσερραϊκού και διατηρήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας της Football League, συνεχίζοντας την καλή της πορεία στο πρωτάθλημα.

Η Λαμία απείλησε στο 29ο λεπτό αλλά ο Πίντο με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή -έπειτα από σέντρα του Σιαντραβάνη- δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Πανσερραϊκός με τη σειρά του είχε μια καλή στιγμή και αυτός στο πρώτο μέρος, αλλά Φουρτάδο και Παπατζίκος μπερδεύτηκαν στον αέρα και δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στην εστία.

Στην επανάληψη και δώδεκα λεπτά μετά την έναρξή της, η Λαμία άνοιξε το σκορ. Ο Κυριακόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Πίντο με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό σκορ (0-2) διαμόρφωσε ο Γιαλούσης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με εκτέλεση πέναλτι, που είχε κερδίσει προηγουμένως ο Καραλής από τον Ιωαννίδη.