Oλλανδία

Λάθος ομάδα… βοήθησε ο Λάμπρου

Αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν ο Κώστας Λάμπρου για τη Βίλεμ, η οποία ηττήθηκε 3-1 από τη Χέρακλες, μένοντας έτσι στο μηδέν ύστερα από δύο αγωνιστικές.

Το τραγικό λάθος του Κώστα Λάμπρου έδωσε την ευκαιρία στη Χέρακλες να ανοίξει το σκορ και να νικήσει 3-1 τη Βίλεμ, για τη δεύτερη αγωνιστική της Eredivisie.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26’ με τον Μπελ Χασάνι, ενώ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γκλάντον σημείωσε άλλα δύο τέρματα (59’ και 63’).

Το μόνο που κατάφερε η Βίλεμ, η οποία μετρά δύο ήττες πλέον, ήταν να διαμορφώσει το τελικό 3-1 με γκολ του Φάλκενμπουργκ στο 82’.