Γαλλία

Υπέταξε και την Κλερμόν για το καρέ νικών η Μαρσέιγ

Χωρίς να προβληματιστεί ιδιαίτερα, η Μαρσέιγ επικράτησε 2-1 της ουραγού Κλερμόν, για την τέταρτη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα.

«Καθάρισε» και την Κλερμόν η Μαρσέιγ!

Οι Μασσαλοί ήταν ανώτεροι από την αρχή μέχρι τη λήξη κόντρα στην ουραγό, επικρατώντας 2-1 για την τέταρτη σερί τους νίκη στη Ligue 1.

Με το «τρίποντο» αυτό, η ομάδα του Γκατούζο ανέβηκε στους 26 βαθμούς και πάτησε στην πρώτη εξάδα. Στον αντίποδα, η Κλερμόν παράμεινε μόνη στην τελευταία θέση με μόλις 11 βαθμούς.

Τα γκολ της Μαρσέιγ ήταν και τα δύο στο πρώτο ημίχρονο από τους Μουρίγιο και Αρίτ, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 58ο λεπτό με τον Αλεβινά.