Αγγλία

Μάζευε κι ας ειν’ και… Μόγιες

Σε σημείο όπου κάθε βαθμός είναι πλέον πολύτιμος έχει φέρει τον εαυτό της η Γουέστ Χαμ. Τα «σφυριά» απέτυχαν και στο δεύτερο παιχνίδι του Μόγιες να νικήσουν και περιορίστηκαν στο 1-1 με τη Λέστερ.

Κι άλλη υπομονή για να δουν την ομάδα τους να συνέρχεται (αν τελικά αυτό συμβεί) θα πρέπει να κάνουν οι φίλοι της Γουέστ Χαμ.

Εν μέσω της γκρίνιας για… τους πάντες, τα «σφυριά» απέτυχαν και στο δεύτερο παιχνίδι με τον Ντέιβιντ Μόγιες στον πάγκο τους να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

Μένοντας λοιπόν για μια ακόμη φορά πίσω στο σκορ, εντέλει περιορίστηκαν στην ισοπαλία με την επίσης μέτρια Λέστερ (1-1).

Πριν καν συμπληρωθεί δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν κιόλας να κυνηγούν, εξαιτίας ωραίου τελειώματος από τον Ολμπράιτον σε γύρισμα του Βάρντι (8’).

Παρόλο που βρήκαν ωστόσο την απάντηση πριν το ημίχρονο (με κεφαλιά του Κουγιατέ από εκτέλεση κόρνερ στο 45’) απέτυχαν να βρουν και ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε τη νίκη.

Μένοντας λοιπόν για έκτο ματς χωρίς τρίποντο, η Γουέστ Χαμ συνέχισε να βολοδέρνει στις τελευταίες θέσεις της Premier League. Εκεί απ’ όπου δεν απέχουν και πάρα πολύ οι «αλεπούδες», οι οποίες μετρούν μεν μια μόλις ήττα σε επτά παιχνίδια, αλλά έχουν φέρει και τέσσερις ισοπαλίες σε αυτά.