Βέλγιο

Με ασίστ το ντεμπούτο Καρσελά στην Σταντάρ, στον πάγκο ο Κουτρουμπής

Σέρβιρε γκολ στο ντεμπούτο του με την Σταντάρ Λιέγης στο 3-0 επί της Λόκερεν ο Μεχντί Καρσελά, πο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 67’. Πήρε παράταση το ντεμπούτο του Κουτρουμπή.

Αισθητή την παρουσία του έκανε ο Μεχντί Καρσελά στο ντεμπούτο του με την Σταντάρ Λιέγης.

Η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο επιβλήθηκε 3-0 της Λόκερεν στην 25η αγωνιστική της Jupiler League, με τον Μαροκινό μέσο να βγάζει την ασίστ στο τελευταίο τέρμα.

Στην αποστολή της Σταντάρ συμπεριλήφθηκε και ο Γιώργος Κουτρουμπής, όμως ο Πορτογάλος έκρινε πως είναι ανέτοιμος, με αποτέλεσμα το ντεμπούτο του να καθυστερήσει.

Το τρίποντο αυτό έδωσε σημαντική βαθμολογική ώθηση στην Σταντάρ, αφού μετά από δύο στραβοπατήματα την κρατάει ζωντανή στο παιχνίδι για μια θέση στην εξάδα.

Το σκορ άνοιξε στο 41’ ο Έμοντ, ενώ ο Κοπ στο 84’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα. Στο 90’ ο Μάριν διαμόρφωσε το τελικό 3-0, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ως αλλαγή στη θέση του Τσίμιροτ.