Κύπρος

Με οδηγό τον Βύντρα η Ομόνοια

Με τον Λουκά Βύντρα να ανοίγει το σκορ με γκολάρα στο έβδομο λεπτό η Ομόνοια επιβλήθηκε 3-0 του Άρη στην 24η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Την ανοδική της πορεία συνεχίζει η Ομόνοια, που πανηγύρισε την τέταρτη σερί νίκη της με 3-0 επί του Άρη στην 24η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Κύπρου.

Οι «πράσινοι» σκαρφάλωσαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λουκά Βύντρα, δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το τρίποντο.

Με εκπληκτικής ομορφιάς γκολ, ο Βύντρα άνοιξε το σκορ στο έβδομο μόλις λεπτό του ματς και άνοιξε το δρόμο για την άνετη νίκη της ομάδας του.

Ο Ράφα Λόπες διπλασίασε τα τέρματα στο 61’, ενώ ο Σόλομον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Τη θέση του στο δεύτερο γκρουπ των πλέι οφ του πρωταθλήματος κλειδώνει ο Ερμής, μετά τη νίκη του με 2-1 επί της Νέας Σαλαμίνας.

Ο Ταραλίδης άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό του ματς, με τον Καρλάο να ισοφαρίζει προσωρινά στο 39’. Τη νίκη στον Ερμή χάρισε ο Μαρτίνιουκ με γκολ στο 70’.