Europa League

Με πέναλτι στο 91’ κέρδισε η Οσμανλίσπορ (video)

Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με την Ρίζερσπορ επικράτησε η Οσμανλίσπορ, προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super Ligi.

Στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super Ligi ανέβηκε η Οσμανλίσπορ, ύστερα από την εκτός έδρας επικράτηση με σκορ 1-0 επί της Ρίζερσπορ για την 16η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Μάλιστα, η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού κατάφερε να κερδίσει στο τελευταίο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουσά Καγκιράν.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να προηγηθούν όταν ο τερματοφύλακας της Οσμανλίσπορ, Ζιντρούνας Κατσερμάσκας, απέκρουσε το πέναλτι που κέρδισαν στο 67ο λεπτό του αγώνα.