Γαλλία

Μέχρι και ο Εμπαπέ… καμάρωσε τη Μονακό!

Μία Μονακό ανεπηρέαστη από τη μεταγραφολογία γύρω από τον Εμπαπέ, διέλυσε 6-1 τη Μαρσέιγ, για το 4/4 στη φετινή Ligue 1!

«Πάρτι» από τη Μονακό!

Μπορεί τα… φώτα να έπεσαν στη φημολογούμενη μεταγραφή του Εμπαπέ (ο οποίος ήταν στον πάγκο και δεν αγωνίστηκε ούτε δευτερόλεπτο), αλλά οι παίκτες του Ζαρντίμ έδωσαν μία εξαιρετική παράσταση, διαλύοντας 6-1 τη Μαρσέιγ και κάνοντας έτσι το 4/4 στη φετινή Ligue 1!

Μόλις στο 2’ έδειξαν τις ορέξεις τους οι Μονεγάσκοι με γκολ του Γκλικ, με τον Φαλκάο να σκοράρει δις στη συνέχεια και τον Ντιακαμπί ακριβώς στο 45’ να πετυχαίνει το… καρέ (4-0) του πρώτου ημιχρόνου.

Ίδια ήταν η εικόνα του ματς και στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να ήταν συνεχώς στην επίθεση και τον Σιντιμπέ να ανεβάζει κι άλλο τον δείκτη του σκορ στο 68’ (5-0). Οι Μασσαλοί πέτυχαν το γκολ της… τιμής στο 75’ με τον Καμπελά, αλλά το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φαμπίνιο, τέσσερα λεπτά αργότερα, διαμόρφωσε το τελικό 6-1.