Σκωτία

Μη θυμώνετε τη Ρέιντζερς!

Προερχόταν από διπλή γκέλα, η Χάμιλτον έκανε το λάθος να προηγηθεί και η Ρέιντερς… ξέσπασε, περνώντας με επιβλητική ανατροπή (4-1) μέσα σε 7 λεπτά από το Νιού Ντάγκλας Παρκ.

Επιβλητική ανατροπή με 4-1 έκανε η Ρέιντζερς στην έδρα της Χάμιλτον, στην όγδοη αγωνιστική του σκωτσέζικου πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Γλασκώβης, μετά από δύο αγωνιστικές μακριά από τη νίκη, ήθελε να επιστρέψει, όμως δέχτηκε ψυχρολουσία στο δεύτερο μόλις λεπτό, αφού η Χάμιλτον προηγήθηκε με γκολ του Ρέντμοντ.

Μέσα σε επτά λεπτά, όμως, έδωσε τις απαντήσεις της. Δύο γκολ του Τζον, στο 20’ και στο 25’ της έδωσαν τα ηνία, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Καντέιας αύξησε το προβάδισμα σε 3-1

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντοράνς στο 58’ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.