Σκωτία

«Μοιραίος» για την Χάμιλτον ο Σκόνδρας

Η κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ο Γιάννης Σκόνδρας στο τέλος του ημιχρόνου στοίχισε στην Χάμιλτον, η οποία ισοφαρίστηκε σε 1-1 από την Ρος Κάουντι στην 32η αγωνιστική της Premierhip.

Για ένα ημίχρονο η Χάμιλτον ήταν κυρίαρχος, όμως ο Γιάννης Σκόνδρας την «έκαψε», δίνοντας την ευκαιρία στη Ρος Κάουντρι να ισοφαρίσει σε 1-1, στην προτελευταία αγωνιστική του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Έλληνα επιθετικού προηγήθηκε μόλις στο τρίτο λεπτό, όμως ο ίδιος αποβλήθηκε μετά από σκληρό μαρκάρισμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. Η Χάμιλτον προσπάθησε να αντέξει το παιχνίδι με δέκα παίκτες, όμως ο Κιουράν στο 60’ ισοφάρισε και κράτησε τη Ρος Κάουντι στην όγδοη θέση.

Άνετη νίκη πέτυχε η Σέλτικ με 3-1 επί της Κιλμάρνοκ, ενώ η Χαρτς με ένα γρήγορο γκολ επικράτησε 1-0 της Νταντί.