Αγγλία

Φοβερό: Δύο παίκτες της Πρέστον αρπάχτηκαν μεταξύ τους και αποβλήθηκαν! (video)

Απίστευτα πράγματα στο ματς της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με την Πρέστον στο «Χίλσμπορο».

Έχουμε δει τσαμπουκάδες και τσαμπουκάδες στα γήπεδα αλλά αυτός στο ματς της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με την Πρέστον στο «Χίλσμπορο» μπαίνει εύκολα σε highlights. Η ιδιαιτερότητα του συγκεκριμένου καβγά βρίσκεται στο ότι στο σκηνικό εμπλέκονται παίκτες μόνο της μίας ομάδας και συγκεκριμένα οι φορ των φιλοξενούμενων Έοϊν Ντόιλ και Ζερμέιν Μπέκφορντ.

Αμφότεροι μπήκαν στο ματς ως αλλαγή, ο πρώτος στο 81’ και ο δεύτερος στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Ντόιλ έβαλε «φωτιά» στο παιχνίδι μειώνοντας στο 82’ (ένα λεπτό μετά την είσοδό του) σε 2-1.

Λίγο πριν το φινάλε συνέβη το φοβερό. Οι δύο παίκτες άρχισαν τα «γαλλικά» για μία φάση που δεν μπόρεσαν να συνεννοηθούν και η κατάσταση ξέφυγε. Ήρθαν στα χέρια και μάλιστα χρειάστηκε να επέμβουν μέχρι και αντίπαλοι για να πέσουν οι τόνοι. Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Σκοτ Ντάνκαν, δεν χαρίστηκε σε κανέναν απ’ τους δύο και τους απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα.