Champions League

Μονακό… at the buzzer!

Ο Ζαρντίμ δεν παραδίνεται! Με γκολάρα του Γκλικ στο 4o λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ δεν είχε απειλήσει μέχρι τότε η Μονακό πήρε τον πόντο (1-1) κόντρα στη Λεβερκούζεν και παρέμεινε πρώτη!

Πολύ σκληρός για να… πεθάνει ο Λεονάρντο Ζαρντίμ! Η Μονακό πήρε τον βαθμό με… buzzer beater του Γκλικ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, τσίμπησε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Λεβερκούζεν και παρέμεινε στην κορυφή του πέμπτου ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, είχαν αρκετές ευκαιρίες να πάρουν το διπλό και το… άγγιξαν, όταν προηγήθηκαν στο 73ο λεπτό με τον Τσιτσαρίτο! Ωστόσο, η σκληροτράχηλη Μονακό δεν είχε πει την τελευταία της λέξη! Με τρομερό σουτ του Γκλικ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων λίγο έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στο δεξί γάμα του Λένο, κάνοντας το 1-1 στα… χασομέρια και σώζοντας την ομάδα του από την εντός έδρας ήττα!

Monaco vs Bayer Leverkusen (1-1) ~ All Goals... από rubin7190