Γαλλία

Μόνη της παίζει η Παρί! (video)

Το… τρένο της Παρί Σεν Ζερμέν δεν σταμάτησε ούτε στην Μασσαλία, με τους Παριζιάνους να νικούν 2-1 την Μαρσέιγ, στο «clasico» του γαλλικού πρωταθλήματος!

Ποια να συγκριθεί μαζί της!

Ούτε η Μαρσέιγ στάθηκε ικανή να σταματήσει την Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία συνεχίζει την αήττητη πορεία της στη Ligue 1, επικρατώντας 2-1 στο «clasico»! Μάλιστα, αυτή ήταν η 12η φετινή εκτός έδρας νίκη για τους Παριζιάνους, οι οποίοι ισοφάρισαν έτσι την καλύτερή τους επίδοση μακριά από το «Παρκ ντε Πρενς».

Μόνο για ένα ημίχρονο ήταν ανταγωνιστική η ομάδα του Μίτσελ, η οποία στο 25’ έφερε το ματς στα ίσα με τον Καμπελά, ύστερα από το γκολ του Ιμπραΐμοβιτς μόλις από το 3ο λεπτό.

Στο δεύτερο, οι πρωταθλητές έγιναν πιο πιεστικοί, με τον Άνχελ Ντι Μαρία να τους δίνει εκ νέου το προβάδισμα στο 71ο λεπτό και ουσιαστικά να διαμορφώνει το τελικό σκορ.