Πορτογαλία

Χαλαρή πρόκριση για Σπόρτινγκ

Σοβαρεύτηκε στο δεύτερο ημίχρονο η Σπόρτινγκ Λισαβόνας και, νικώντας 3-1 στην έδρα της Μοσκαβίντε της τρίτης κατηγορίας, προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του πορτογαλικού Κυπέλλου.

Μια κακή στο πρώτο και μια σοβαρή στο δεύτερο ημίχρονο Σπόρτινγκ Λισαβόνας νίκησε 3-1 στην έδρα της Μοσκαβίντε της τρίτης κατηγορίας για τον τρίτο γύρο του πορτογαλικού Κυπέλλου και προκρίθηκε στον τέταρτο, ακολουθώντας το παράδειγμα των υπόλοιπων τριών «μεγάλων», περιμένοντας τον επόμενο αντίπαλό της και διεκδικώντας μέσω της πρώτης θέσης και την κατάκτηση της Primeira Liga.

Τα «λιοντάρια» βρέθηκαν να χάνουν 0-1 στο 8’ με το πέναλτι του Φαμπρίτσιο Σιμόες, ισοφάρισαν με τον ίδιο τρόπο με τον Εντουαρντς στο 44’ και στο δεύτερο μέρος ο Κατάμο στο 53’ κι ο Μπραγκάντσα στο 94’ έδωσαν το «εισιτήριο» στους πρωτευουσιάνους.