Super League 2

«Μπλόκο» για Άρη στις Σέρρες!

Στο 0-0 έμεινε ο Άρης με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες, με αποτέλεσμα να μπει τέλος στο σερί των τεσσάρων νικών του, αλλά και να μείνει στο -8 από τη δεύτερη Λαμία.

Διπλό το «κακό» για τον Άρη στις Σέρρες!

Οι «κίτρινοι» έμειναν στο 0-0 με τον Πανσερραϊκό, με αποτέλεσμα να χάσουν πολύ σημαντικό έδαφος για την άνοδό του στη Σούπερ Λίγκα, αφού βρίσκονται πλέον στο -8 από τη δεύτερη Λαμία.

Αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν στην αναμέτρηση, με την ομάδα του Κωστένογλου, η οποία μετρούσε τέσσερις σερί νίκες, να είχε δοκάρι στο 12’ και δύο πολύ καλές στιγμές με τον Μιλούνοβιτς στο δεύτερο μέρος, αλλά και τον Φούσου στο 70’ να σπαταλά μία τεράστια ευκαιρία να δώσει το «τρίποντο» στους γηπεδούχους.

Πολύ φορτσάτος μπήκε στο παιχνίδι ο Άρης, ο οποίος ήδη στο 15’ μετρούσε τρεις καλές στιγμές, με τη μία να ήταν δοκάρι ύστερα από σουτ του Πίτου Γκαρσία. Ο ρυθμός του ματς ήταν καλός μέχρι τη συμπλήρωση των πρώτων τριάντα λεπτών, με τα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημίχρονου να μην προσφέρουν ιδιαίτερες… συγκινήσεις και έτσι τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Πανσερραϊκός ήταν αυτός που είχε τον έλεγχο και τις ευκαιρίες, με μεγαλύτερη αυτή στο 70’ με τον Φούσου, ο οποίος αστόχησε σε τετ α τετ με τον Διούδη. Ωστόσο, αυτό… αφύπνισε τους «κίτρινους» και απάντησαν με τον Μιλούνοβιτς στο 83’, ο οποίος σε σχεδόν κενό τέρμα δεν κατάφερε να σκοράρει. Οι παίκτες του Κωστένογλου συνέχισαν να έχουν την κατοχή και πίεζαν, με τον Σέρβο να είχε άλλη μία πολύ καλή στιγμή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά να μην σκοράρει και έτσι το 0-0 να μένει μέχρι τη λήξη.