Ιταλία

«Μπλόκο» της Τορίνο στην Ίντερ μέσα στο Μιλάνο!

Στην πρώτη φετινή απώλεια βαθμών στην έδρα της υποχρέωσε την Ίντερ η Τορίνο, καθώς έφυγε με τον βαθμό (1-1) από το «Μεάτσα», όπου οι «νερατζούρι» μετρούσαν μόνο νίκες.

Τέλος στο εντός έδρας απόλυτο της Ίντερ έβαλε η Τορινό!

Η «Γκρανάτα» πήρε το 1-1 στο «Μεάτσα», όπου οι «νερατζούρι» φέτος είχαν πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Χωρίς σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο που είχε καλό ρυθμό με εκατέρωθεν φάσεις, με την ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς να παίρνει το προβάδισμα με τον Φαλκέ στο 59’. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και αυτή απέδωσε στο 79ο λεπτό, καθώς ο Έντερ έφερε το ματς στα ίσα, με το 1-1 να μένει μέχρι τη λήξη.