Γαλλία

Δεν σηκώνει κεφάλι η Σεντ Ετιέν!

Στην έβδομη σερί ήττα οδήγησε την Σεντ Ετιέν η Μπρεστ, δείχνοντας τη δύναμή της με 4-1, στην ενδέκατη αγωνιστικό της Ligue 1.

Μια ακόμα ήττα γνώρισε η Σεντ Ετιέν, αυτή τη φορά με 4-1 στην έδρα της Μπρεστ, στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι... γκάζωσαν στο πρώτο μισό και οδήγησαν την ομάδα του Κλοντ Πιέλ στην έβδομη διαδοχική της ήττα για φέτος.

Το σκορ άνοιξε ο Ονορά στο έβδομο μόλις λεπτό, με τον Ντουβέρν να διπλασιάζει τα τέρματα στο 23'.

Ο Καμαρά μείωσε σε 2-1 για την Σεντ Ετιέν, όμως η... χαρά δεν κράτησε πολύ, αφού ο Καρντονά δύο λεπτά μετά ανέβασε ξανά τον δείκτη του σκορ.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μουνί στο 38'.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής

Παρασκευή 20/11
Ρεν-Μπορντό 0-1
(37' Μπεν Αρφά)

Μονακό-Παρί 3-2
(52', 65' Φόλαντ, 84' πεν. Φάμπρεγας-25', 37' πεν. Εμπαπέ)

Σάββατο 21/11
Μπρεστ-Σεντ Ετιέν 4-1
(7' Ονορά, 23' Ντουβέρν, 33' Καρντονά, 38' Μουνί – 31' Καμαρά)

Λιλ-Λοριάν (22:00)

*Η αναμέτρηση Μαρσέιγ-Νις αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού στους φιλοξενούμενους.