Oλλανδία

Νέο στραβοπάτημα για Ρόντα και Αναστασίου

Η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου πήρε προβάδισμα 2 γκολ μέσα σε δύο λεπτά κόντρα στην Χέρακλες, όμως στο τελευταίο 10λεπτο ισοφαρίστηκε και με... ψυχρολουσία έμεινε στην επικίνδυνη ζώνη της Eredivisie.

Μια ακόμα... γκέλα έκανε η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου, που έμεινε στο 2-2 με την Χέρακλες, παρότι είχε προβάδισμα δύο γκολ μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο του ματς της 22ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Το ματς πήρε «φωτιά» στο δεύτερο ημίχρονο. Το σύνολο του Έλληνα τεχνικού μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 65’, ενώ τρία λεπτά αργότερα έδειξε να βρίσκεται μια ανάσα από τους σωτήριους τρεις βαθμούς.

Ο Σάμιουελ Αρμεντέρος, όμως, είχε διαφορετική γνώμη. Αρχικά μείωσε στο 39’ με μακρινό σουτ, ενώ στο 87’ με κοντινή κεφαλιά οδήγησε την Ρόντα στην 11η ισοπαλία της για φέτος. Ο βαθμός πάντως, δεν την βοήθησε να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη, αφού ισοβαθμεί στην 16η θέση με την Ντεν Χάαγκ, έχοντας ματς περισσότερο.

Mitchell Paulissen Goal HD - Heracles 0-1 Roda... από billiemccarroll

Tom van Hyfte Goal - Heracles 0-2 Roda 11.02.2017 από claytonashurst

Samuel Armenteros Goal HD - Heracles 1-2 Roda... από PatsaN4ik

Samuel Armenteros Goal HD - Heracles 2-2 Roda... από sofiene-l