Γ' Εθνική

Νευριασμένο φινάλε για Άρη!

Μαύρη πέτρα στην Γ’ Εθνική έριξε ο Άρης. Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου διέλυσαν εκτός έδρας (6-0) τον Έβρο Σουφλίου κι έκλεισαν με εμφατικό τρόπο την χρονιά.

Εντυπωσιακό φινάλε για τον Άρη στην Γ’ Εθνική. Οι «κίτρινοι» διέσυραν τον Έβρο Σουφλίου, επικρατώντας εκτός έδρας με σκορ 6-0, στο ματς με το οποίο ολοκλήρωσαν τις φετινές του υποχρεώσεις.

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έδειξε από τα πρώτα λεπτά τις διαθέσεις της. Μόλις στο 9ο λεπτό ο Αντώνης Καπνίδης άνοιξε το σκορ με ψύχραιμο πλασέ και τέσσερα λεπτά αργότερα (13’) ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων από την «άσπρη βούλα». Ο Άρης δεν κατέβασε στροφές, έκανε το 3-0 με τον Ντούνη (34’) κι λίγο αργότερα ο Κωνσταντινίδης, εκμεταλλευόμενος φάουλ του Τάτου, πέτυχε ακόμη ένα τέρμα. Τα «χτυπήματα» ήταν απανωτά για τον Έβρο, που δέχτηκε και πέμπτο γκολ στο 40’ από τον Ντούνη. Το τελικό σκορ έγραψε στο φινάλε του ματς (90+2’) ο Κυβελίδης.