Super League 2

Νίκη για Κισσαμικό με απίθανο φινάλε!

Τι έκανε ο ΑΟ Χανιά Κισσαμικός; Η ομάδα των Χανίων επικράτησε 2-1 του Απόλλωνα Πόντου με ανατροπή στις καθυστερήσεις και ενώ νωρίτερα είχε δύο δοκάρια.

Στο τέλος… μίλησε ο ΑΟ Χανιά Κισσαμικός!

Η ομάδα των Χανίων κράταγε τις τελευταίες της κουβέντες για τις καθυστερήσεις, επικρατώντας 2-1 του Απόλλωνα Πόντου για την 31η αγωνιστική της Football League, σε ένα, πάντως, αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι. Έτσι, περιμένει στραβοπάτημα της Παναχαϊκής κόντρα στη Σπάρτη για να παραμείνει ζωντανή για την τρίτη θέση.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν στα χέριά τους τη νίκη μέχρι το 92’, έχοντας ανοίξει το σκορ με τον Βεργνώνη στο 32ο λεπτό, αλλά ο Τόλι πρόλαβε την έξοδο του Καλογεράκη και ισοφάρισε. Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και στο 95’ ο Βρεττός με σουτ έκανε το 2-1.

Νωρίτερα, ο ΑΟ Χανιά Κισσαμικός είχε δύο δοκάρια μετά το τέρμα του Απόλλωνα. Στο 56’ο Ξύδας έκανε ωραίες προσποιήσεις και μπήκε στην περιοχή, αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει πετυχημένα τη φάση, στέλνοντας την μπάλα στο κάθετο δοκάρι, ενώ στο 87’ ο Γεωργιάδης παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ σε προσπάθεια να διώξει την μπάλα.