Ισπανία

Νίκη με γκολάρα στις καθυστερήσεις για τη Βιγιαρεάλ

Με ένα θαυμάσιο γκολ του Καστιγέχο στις καθυστερήσεις του εκτός έδρας αγώνα της με την Σοσιεδάδ η Βιγιαρεάλ νίκησε 1-0.

Άλλη μια αρκετά σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να κερδίσει ένα εισιτήριο που οδηγεί σε μια ευρωπαϊκή διοργάνωση πήρε η Βιγιαρεάλ.

Αγωνιζόμενη εκτός έδρας με την Σοσιεδάδ επικράτησε 1-0 με ένα τέρμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.
Σκόρερ ήταν ο Καστιγέχο με ένα βολέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή που έπιασε απευθείας μετά από μια σέντρα που έγινε.

Παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις στο μεγαλύτερό του μέρος με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να φτάσουν σε θέση βολής.

Αρκετά καλή στιγμή στο ματς αυτή του 51ου λεπτού με τον Μπαμπακού να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας της Σοσιεδάδ. Όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν σε καλή θέση και έδιωξε την μπάλα.

Την στιγμή που όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε ισόπαλο χωρίς γκολ όμως όλα άλλαξαν. Ο Καστιγέχο που είπε περάσει στον αγωνιστικό χώρο λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90 λεπτών αγώνα έπιασε ένα τρομερό σουτ μετά από σέντρα που έγινε και έδωσε τη νίκη στο "κίτρινο υποβρύχιο".