Ιταλία

Νίκη πρόκριση για Βερόνα - Γκολ ο Ζουκουλίνι

H Tζένοα χρειάστηκε την παράταση για να κάμψει την αντίσταση της Τσεζένα και να πάρει με 2-1 το εισιτήριο της πρόκρισης. Σκόραρε ο Ζουκουλίνι στο 3-1 της Βερόνα με την Αβελίνο.

Η Βερόνα με δύο γκολ του Βέρντε κι ένα του Μπρούνο Ζουκουλίνι επικράτησε 3-1 της Αβελίνο και προκρίθηκε στη συνέχεια του Κυπέλλου Ιταλίας. O στράικερ της Βερόνα σκόραρε δύο φορές μέσα σε τέσσερα λεπτά στο 34' και στο 38', ενώ στο 49' ο Καστάλντο μείωσε για την Αβελίνο. Ο Μπρούνο Ζουκουλίνι στο 87' με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ έκανε το τελικό 3-1.

Δύσκολα τα βρήκε η Τζένοα που έμεινε πίσω στο σκορ από γκολ του Λαρίμπι στο 36', αλλά ο Σιμεόνε στο 51' έκανε το 1-1 και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί που ο Λαξάλτ στο 95' έκανε το 2-1 και χάρισε την πρόκριση στους Γενοβέζους.

Επιμέλεια:Κώστας Μιαούλης