Ισπανία

Νίκη σε ματσάρα για την Σεβίλλη!

Τα χρειάστηκε η Σεβίλλη απέναντι στη Λεγκανές! Αγωνιζόμενη εκτός έδρας πήρε τη νίκη στο 82ο λεπτό με 3-2 αν και είχε δει την αντίπαλο της να ισοφαρίζει μέσα σε τρία λεπτά.

Μεγάλο «διπλό» για τη Σεβίλλη απέναντι στη Λεγκανές! Νίκησε 3-2 παρά το γεγονός πως είδε το προβάδισμα που είχε πάρει από νωρίς να χάνεται μέσα σε τρία λεπτά.

Η Σεβιγιάνοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 25ο λεπτό του αγώνα και στο 58’ έκαναν το 2-0.

Ωστόσο σύντομα κατάλαβαν ότι το ματς δεν είχε τελειώσει. Η Λεγκανές και ισοφάρισε σε 2-2, σκοράροντας αρχικά στο 67ο λεπτό με τον Τιμορ και στη συνέχεια με τον Σζιμανοφσκι στο 69ο.

Ωστόσο και πάλι η Σεβίλλη βρήκε το σθένος να αντιδράσει. Το έκανε στο 82ο λεπτό με τον Σαράμπια, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-2.