Νίκη του Ολυμπιακού στο ντέρμπι των Νέων

Η ομάδα νέων του Ολυμπιακού νίκησε 3-1 εκτός έδρας την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού.

Οι Πειραιώτες είχαν πάρει προβάδισμα με 2-0 μέχρι τα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα με δύο γκολ του Καμπετσή στο 14ο και το 17ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 2-1 στο 74ο λεπτό με τον Παπανικολάου να βγάζει στον Πίσπα ο οποίος με πλασέ σκόραρε.

Στο 90ο λεπτό ο Ολυμπιακός έκανε το τελικό 3-1. Ο Φουάσης έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά και ο Βάρκας «νίκησε» τον τερματοφύλακα των πράσινων.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Ξηρός (59' Βαλμάς), Μαυρομάτης, Ζερβόπουλος, Ντόκο, Μίγγος, Παπανικολάου, Αγγελόπουλος, Πίσπας (84' Δημητρούλας), Μπουζούκης, Χατζηγιοβάννης (77' Κουντουριώτης)

Ολυμπιακός: Αγγελόπουλος, Κουγιός, Φουάσης, Νικολάου, Τόλι, Λάμπρου, Βάρκας, Ξενιτίδης (88' Πλέγας), Καμπέτσης, Μεγαρίτης, Βρουσάι