DOWNLOAD APPS

Νίκησε και… στενοχωρήθηκε η Ουτρέχτη (video)

Με άνετη νίκη (3-0) επί της Ντεν Χάαγκ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Ολλανδία η Ουτρέχτη, όμως απέκτησε δύο βασικά προβλήματα τραυματισμών ενόψει του ματς με τη Ζενίτ στο Europa League.

Νίκησε και… στενοχωρήθηκε η Ουτρέχτη (video)

Με την χορταστική νίκη της Ουτρέχτης επί της Ντεν Χάαγκ με 3-0 ξεκίνησε η φετινή Eredivisie.

Με φόρα από το παλικαρίσιο 2-2 στην Πολωνία με τη Λεχ Πόζναν, που της έδωσε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League, η Ουτρέχτη δεν δυσκολεύτηκε να αρχίσει θετικά τις εγχώριες υποχρεώσεις της.

Μάλιστα, το κατάφερε με γκολ των νεοαποκτηθέντων Ντέσερς και φαν ντε Στρικ, σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε «πικρό». Και αυτό, γιατί ο Έριν τε Χαν αναγκάστηκε σε δύο αλλαγές στη μεσαία γραμμή, λόγω τραυματισμών, που προκαλούν έντονη ανησυχία ενόψει του ματς με την Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης για τα πλέι οφ του Europa League.

Μόλις στο 27’ ο Ανουάρ Καλί αποχώρησε με πόνους, μετά από σκληρό μαρκάρισμα αντιπάλου, ενώ για τον ίδιο λόγο έμεινε στα αποδυτήρια στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιασίν Αγιούμπ.

Τα γκολ του ματς






Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας της Eredivisie:
Παρασκευή 11/8
Ντεν Χάαγκ-Ουτρέχτη 0-3
(15’, 81’ Ντέσερς, 55’ φαν ντε Στρικ)

Σάββατο 12/8
Φένλο-Σπάρτα Ρότερνταμ (19:30)
Αϊντχόφεν-Άλκμααρ (19:30)
Χέραλες-Άγιαξ (21:45)
Φίτεσε-Μπρέντα (21:45)

Κυριακή 13/8
Τσβόλε-Ρόντα (13:30)
Φέγενορντ-Τβέντε (15:30)
Βίλεμ-Εξέλσιορ (15:30)
Χρόνινγκεν-Χέρενφεν (17:45)

Η επόμενη (2η) αγωνιστική:
Παρασκευή 18/8
Ρόντα-Φίτεσε (21:00)
Σάββατο 19/8
Τβέντε-Φένλο (19:30)
Άλκμααρ-Ντεν Χάαγκ (20:45)
Χέρενφεν-Χέρακλες (21:45)
Κυριακή 20/8
Εξέλσιορ-Φέγενορντ (13:30)
Άγιαξ-Χρόνιγνκεν (15:30)
Ουτρέχτη-Βίλεμ (15:30)
Σπάρτα Ρότερνταμ-Τσβόλε (17:45)
Μπρέντα-Αϊντχόφεν (17:45)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

9η αγωνιστικής
  ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - Ν Ι Η
  ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 24 29 8 8 0 1
  ΑΓΙΑΞ 19 23 7 6 1 2
  ΦΙΤΕΣΕ 18 20 8 5 3 1
  ΤΣΒΟΛΕ 18 15 10 5 3 1
  ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 16 17 10 5 1 3
  ΑΛΚΜΑΑΡ 16 14 12 5 1 3
  ΧΕΡΕΝΦΕΝ 14 13 18 4 2 3
  ΟΥΤΡΕΧΤΗ 13 13 18 4 1 4
  ΑΝΤΟ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ 13 9 11 4 1 4
  ΦΕΝΛΟ 12 12 13 3 3 3
  ΕΞΕΛΣΙΟΡ 11 10 13 3 2 4
  ΤΒΕΝΤΕ 9 12 12 3 0 6
  ΧΡΟΝΙΝΓΚΕΝ 9 12 15 2 3 4
  ΧΕΡΑΚΛΕΣ 9 12 17 2 3 4
  ΒΙΛΕΜ 9 10 19 3 0 6
  ΜΠΡΕΝΤΑ 7 9 17 2 1 6
  ΡΟΝΤΑ 6 8 20 2 0 7
  ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ 6 6 16 1 3 5

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
20/10/17 21:00 ΧΡΟΝΙΝΓΚΕΝ - ΒΙΛΕΜ 0 - 1
21/10/17 19:30 ΜΠΡΕΝΤΑ - ΤΣΒΟΛΕ 0 - 2
21/10/17 20:45 ΦΕΝΛΟ - ΑΝΤΟ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ 0 - 2
21/10/17 20:45 ΕΞΕΛΣΙΟΡ - ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ 1 - 1
21/10/17 21:45 ΤΒΕΝΤΕ - ΡΟΝΤΑ 3 - 0
22/10/17 13:30 ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ - ΧΕΡΑΚΛΕΣ 3 - 0
22/10/17 15:30 ΑΛΚΜΑΑΡ - ΟΥΤΡΕΧΤΗ 3 - 0
22/10/17 15:30 ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ - ΑΓΙΑΞ 1 - 4
22/10/17 17:45 ΧΕΡΕΝΦΕΝ - ΦΙΤΕΣΕ 0 - 4
Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ