Αγγλία

Νοκ-άουτ σε 13 λεπτά Τσάμπερλαιν και Γουόλκοτ

Τραγικά εξελίσσεται η βραδιά για την Άρσεναλ, στην αναμέτρηση για τον 4ο γύρου του Λιγκ Καπ με την Σέφιλντ Γουένσντεϊ, αφού χάνει 2-0 στο 40’ και αποχώρησαν με τραυματισμό οι δύο παίκτες.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Οξλέιντ Τσάμπερλαιν αποχώρησε από το ματς με τραυματισμό (δίχως ακόμα να έχει διευκρινιστεί το είδος του προβλήματος που αντιμετωπίζει). Ο Τέο Γουόλκοτ ήταν εκείνος που τον αντικατέστησε, ωστόσο και αυτός στο 18’ αναγκάστηκε να φύγει από το ματς για να κάνει το ντεμπούτο του ο 17χρονος Ίσμαελ Μπενάσερ. Μένει να διαπιστωθεί αν το μέγεθος των τραυματισμών είναι τέτοιο που δεν θα τους επιτρέψει να πάρουν μέρος στον αγώνα κόντρα στην Μπάγερν, στο Μόναχο την προσεχή εβδομάδα, για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ, όπου συμμετέχει και ο Ολυμπιακός.

Η Άρσεναλ είναι πίσω στο σκορ 2-0 από τις «κουκουβάγιες» στο ημίχρονο, από τα γκολ των Ρος Γουάλας στο 28’ και Ζοάο Λούκας στο 40’.

Επιμέλεια:Κώστας Μιαούλης