Γ' Εθνική

Ο Άρης δεν… φρενάρει

Το τρένο του Άρη δεν σταματά. Οι κίτρινοι, σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, όμως πήραν την ένατη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα επικρατώντας 2-0 κόντρα στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος στο «Βικελίδης».

Νίκη και Άρης πάνε μαζί. Οι κίτρινοι πήραν ακόμη ένα τρίποντο, το ένατο σερί, επικρατώντας 2-0 κόντρα στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ήταν απ’ το ξεκίνημα το αφεντικό της αναμέτρησης. Πίεσε κι άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Κυβελίδη. Μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου ήταν σταθερά στην επίθεση και θα μπορούσε να αυξήσει το προβάδισμά της. Στο δεύτερο, ο ρυθμός έπεσε αισθητά όμως και πάλι ο Άρης ήταν αυτός που είχε τα ηνία. Η επιμονή των γηπεδούχων τους έφερε το δεύτερο γκολ στο φινάλε με τον Κυβελίδη να σκοράρει ξανά στο 90+2’ και να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Με τη νίκη αυτή ο Άρης συνέχισε την... παρέλαση φτάνοντας τους 80 βαθμούς, έπειτα από 29 παιχνίδια. Αντίθετα, το Βυζάντιο έμεινε στους 37.