Πορτογαλία

Ο Κάμπελ γλίτωσε την Σπόρτιγνκ από μέγα κάζο!

Την έκπληξη της αγωνιστικής ήταν έτοιμη να κάνει η Τοντέλα που προηγούνταν για 95 λεπτά μέσα στην έδρα της Σπόρτιγνκ Λισαβόνας. Ωστόσο, ο Τζόελ Κάμπελ… έσωσε (1-1) την ομάδα του από τα χειρότερα!

Ο Τζόελ Κάμπελ την… χάλασε στην Τοντέλα! Η ομάδα του Πετίτ ήταν έτοιμη να πετύχει την έκπληξη της αγωνιστικής καθώς προηγούνταν για 95 λεπτά μέσα στη Λισαβόνα αλλά ο πρώην άσος του Ολυμπιακού και της Άρσεναλ είχε διαφορετική γνώμη και έσωσε την Σπόρτινγκ από τα χειρότερα με γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1).

Η Σπόρτινγκ ήταν καλύτερη στο ματς αλλά όσο δεν κατάφερνε να σκοράρει, η Τοντέλα έπαιρνε ολοένα και περισσότερο θάρρος. Και τελικά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 74’ με τον Μουρίγιο. Τα λεπτά περνούσαν, οι γηπεδούχοι έψαχναν το γκολ της ισοφάρισης και εν τέλει το βρήκαν με τον Κάμπελ στο 90’+6’.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Φιγκεϊρένσε ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Σετούμπαλ. Ο Ικάρο στο 53’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι στο 85ο λεπτό με τον Πατσέκο.