Αγγλία

Ο Κράουτς είναι μεγαλύτερη αλεπού!

Η Λέστερ πήγε να κάνει χοντρή ζημιά στη Στόουκ, όμως ο Πίτερ Κράουτς στέρησε το τρίποντο από τις «αλεπούδες» και έσωσε την ομάδα του στη ματσάρα του Britannia, 2-2.

Ματσάρα αλλά χωρίς νικητή (2-2) στο Στόουκ-Λέστερ.

Οι «αλεπούδες» ήταν ελαφρώς καλύτερες στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 33' με κοντινό σουτ του Ιμπόρα. Η χαρά των φιλοξενούμενων, όμως, δεν κράτησε για πολύ, αφού ο Σακίρι, έπειτα από όμορφη επιθετική προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ απάντησε στο 39' και ισορρόπησε και πάλι το ματς.

Στο δεύτερο 45λεπτο, η Στόουκ ήταν καλύτερη, ωστόσο η Λέστερ κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα -κόντρα στη ροή- με όμορφο σόλο του Μαχρέζ. Πάντως, οι πότερς δεν τα παράτησαν, συνέχισαν να πιέζουν και στο 73' κατάφεραν να απαντήσουν με όμορφη κεφαλιά του Πίτερ Κράουτς έπειτα από κόρνερ.