Super League 2

Ο Μιλούνοβιτς λύτρωσε τον Άρη

Ο Άρης τα βρήκε… σκούρα κόντρα στον Παναιγιάλειο, αλλά ο Λούκα Μιλούνοβιτς, που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή, λύτρωσε την ομάδα του (2-1) και οι «κίτρινοι» μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή.

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη! Οι «κίτρινοι» παρότι δυσκολεύτηκαν κόντρα στον Παναιγιάλειο, επικράτησαν με 2-1 και μείωσαν τη διαφορά από τις δύο προνομιούχες θέσεις. Ο Λούκα Μιλούνοβιτς λύτρωσε τους Θεσσαλονικείς, έχοντας περάσει νωρίτερα ως αλλαγή στο παιχνίδι.

Το ματς ήταν ισορροπημένο. Ο Άρης είχε την κατοχή, όμως ο Παναιγιάλειος έβγαινε με αξιώσεις μπροστά και προσπαθούσε να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Ωστόσο, στο 30ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Ο Ανάκογλου εκτέλεσε το φάουλ, ο Τζιμπούρ έκανε την κεφαλιά, με τη μπάλα να καταλήγει στον Καράμπελα, ο οποίος με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Δώδεκα λεπτά αργότερα, όμως, ο Παναιγιάλειος ισοφάρισε! Μετά από σύγχυση στα καρέ του Άρη, η μπάλα έφτασε στον Στίκα, ο οποίος με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-1.

Το σκορ είχε προσθέσει άγχος στους γηπεδούχους, που δυσκολεύονταν να δημιουργήσουν ευκαιρίες, με τον Παναιγιάλειο να τους βάζει δύσκολα. Ο Αναστόπουλος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Μιλούνοβιτς αντί του Τζιμπούρ, με τον Σέρβο εξτρέμ να δικαιώνει τον προπονητή του για την αλλαγή! Συγκεκριμένα, με τη συμπλήρωση 67 λεπτών, ο Καπνίδης έκανε κάτι σαν σουτ, το οποίο του βγήκε σε μπαλιά και ο Μιλούνοβιτς από το ύψος του δευτέρου δοκαριού, έγραψε το 2-1, που παρέμεινε μέχρι το φινάλε.