Super League 2

Ο Πίτου Γκαρσία να 'ναι καλά!

Χάρις σε πανέμορφο γκολ του Πίτου Γκαρσία ο μέτριος Άρης λύγισε (1-0) τον Κισσαμικό και μείωσε την απόσταση του από τον Απόλλωνα Σμύρνης. Γκρίνια από τον κόσμο για την εικόνα των «κίτρινων».

Κερδισμένος βγήκε ο Άρης στην 20η αγωνιστική της Football League, παρά την μέτρια απόδοσή του κόντρα στον Κισσαμικό στο «Κλ. Βικελίδης». Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν 1-0 χάρις σε πολύ ωραίο γκολ του Πίτου Γκαρσία (31’) που εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα έξω από την περιοχή, ύστερα από πάσα του Τάτου.

Έτσι, ο Νίκος Κωστένογλου έκανε το «2 στα 2» στον πάγκο των «κίτρινων» (μετά το 1-0 επί του Αιγινιακού) που μείωσαν στους έξι βαθμούς του δεύτερου (πλέον) Απόλλωνα που κόλλησε το Σάββατο στην έδρα του Παναιγιάλειου και πλέον πρώτη είναι η Λαμία που βρίσκεται στο +8 από τον Άρη. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει κι άλλο γκολ, αν και δεν είχαν καλή εικόνα, καθώς οι ευκαιρίες που έχασαν ήταν λίγες, αλλά καλές. Πάντως, προς το τέλος της αναμέτρησης κινδύνεψαν με ισοφάριση, με τον Στογιανόφ να έχει καλή ευκαιρία στο 75ο λεπτό. Γκρίνια στις εξέδρες στο δεύτερο ημίχρονο για την απόδοση του Άρη.

Άρης (Νίκος Κωστένογλου): Διούδης, Τζανακάκης, Τσουμάνης, Σόουζα, Χαριτωνίδης (69' Ιντζίδης), Παυλίδης, Πίτου, Τάτος (46' Νέτο), Μπαργκάν, Ανάκογλου (61' Καπνίδης), Ίλιτς

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Γκούμας, Κουρελλάς, Τσερκέζος (84' Ψιάνος), Παντελάκης, Μαρτίνεζ, Μάντζης (69' Στογιάνοφ), Μπουγαϊδης, Νικολτσής, Τιάγκο Σίλβα, Θέος (64' Μίλιτς)