Ο Σεμπά των ρεκόρ και η επιστροφή του Φιγκέιρας στα γκολ (video)

Για πρώτη φορά πέτυχε δύο γκολ σε ένα ματς στην καριέρα του ο Σεμπά, που έφτασε ήδη τον αριθμό τερμάτων που είχε πέρσι σε όλη τη σεζόν. Γκολ μετά από περίπου ένα χρόνο για τον Φιγκέιρας.

Πολύτιμος για τον Ολυμπιακό αποδεικνύεται ο Σεμπά. Ο 24χρονος Βραζιλιάνος εξτρέμ, που αμφισβητήθηκε και από τους ίδιους τους φίλους των «ερυθρόλευκων», στη νίκη με 4-1 επί της Αστάνα σημείωσε δύο σημαντικά επιτεύγματα.

Για πρώτη φορά στην επαγγελματική του καριέρα σκόραρε δύο φορές στον ίδιο αγώνα, ενώ παράλληλα έφτασε ήδη τα τέσσερα γκολ την τρέχουσα περίοδο, όσα είχε πετύχει σε ΟΛΗ την περασμένη σεζόν.

Το ρεκόρ του είναι τα οκτώ γκολ από την περίοδο 2013/14 με την Εστορίλ και πριν βγει ο Οκτώβριος είναι ήδη στου… δρόμου τα μισά για να το καταρρίψει.

Όσον αφορά στον Ντιόγκο Φιγκέιρας, χθες σκόραρε για πρώτη φορά μετά τις 29 Νοεμβρίου του 2015, όταν είχε ανοίξει το σκορ στην εντός έδρας ήττα της Τζένοα από την Κάρπι. Δείτε το γκολ: