Super League 2

ΟΦΗ, είσαι παλικάρι!

Τίποτα δεν καταλαβαίνει ο ΟΦΗ! Παρόλο που δεν ξέρει τι ξημερώνει και κατέβηκε με 16 παίκτες όλους κι όλους, η συγκινητική ομάδα του Παπαδόπουλου καθάρισε με χατ-τρικ του Μάνου τον ΑΟΧ Κισσαμικό (3-0).

Σαν πραγματικός Κρητικός λεβέντης στάθηκε ο ΟΦΗ!

Αν και βρίσκεται «στον αέρα» και δεν ξέρει καν αν θα υπάρχει αύριο, η ομάδα του Παπαδόπουλου δεν μάσησε και πέτυχε μεγάλη νίκη επί του ΑΟΧ Κισσαμικού (3-0).

Έχοντας διαθέσιμους μονάχα 16 παίκτες (εκ των οποίων οι τρεις ήταν τερματοφύλακες) οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να μη λυγίσουν από τα προβλήματα.

Χάρη λοιπόν στον εκπληκτικό Μάνο, που σκόραρε δυο φορές στο πρώτο δεκάλεπτο (6’, 9’), καθάρισε πρόωρα το ματς. Και μάλιστα όχι μόνο αυτό, αλλά διεύρυνε το σκορ στις καθυστερήσεις -με τον ίδιο παίκτη- κάνοντας ακόμα πιο ηχηρό το μήνυμα προς τους μετόχους να αναλάβουν τις ευθύνες τους.

Γιατί η ομάδα, παρά τα τεράστια προβλήματα, βρίσκεται σε τροχιά ανόδου, πλησιάζοντας στους δυο πόντους την Παναχαϊκή (έχοντας τα ίδια παιχνίδια μαζί της).

Αντίστοιχες ελπίδες ωστόσο για τη Σούπερ Λίγκα μπορούν να τρέφουν και τα Τρίκαλα, που πέρασαν έστω και δύσκολα από τη Βέροια. Ένα γκολ του Μιλοσάβλιεφ στο 66’ ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους (0-1), ώστε να πανηγυρίσουν την τέταρτη σερί νίκη και να μείνουν ισόβαθμοι με τον ΟΦΗ στην τρίτη θέση.