Ορεξάτοι οι Τσόρι και Καρντόσο στο… ξεμούδιασμα

Το ανεπίσημο ντεμπούτο του στον πάγκο του Ολυμπιακού έκανε ο Τάκης Λεμονής, ο οποίος είδε την ομάδα του να νικάει 4-1 σε φιλικό την αντίστοιχη των Νέων. Από δύο γκολ οι Τσόρι και Καρντόσο.

Την ευκαιρία να δει την αγωνιστική κατάσταση των παικτών, που δεν έχουν υποχρεώσεις με τα αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα των χωρών τους, είχε ο Τάκης Λεμονής. Συγκεκριμένα, το Σάββατο (25/3) η ομάδα του Ολυμπιακού έκανε προπόνηση, δίνοντας ένα φιλικό στις εγκαταστάσεις του Ρέντη με την αντίστοιχη των Νέων, την οποία και νίκησε 4-1.

Από 35 λεπτά διήρκησαν τα δύο ημίχρονα, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Έλληνα τεχνικού στον «ερυθρόλευκο» πάγκο και ξεχώρισαν οι Τσόρι και Καρντόσο, καθώς έδειξαν ιδιαίτερη όρεξη, σκοράροντας από δύο γκολ ο καθένας.

Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό, ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα, ενώ εκτός ήταν και ο Βιάνα, ο οποίος συνέχισε τη θεραπεία του. Οι πρωταθλητές Ελλάδας έχουν ρεπό την Κυριακή (26/3), με την επιστροφή τους στις προπονήσεις να έχει οριστεί για τη Δευτέρα (27/3).