Super League 2

Όρθιος στο Μενίδι ο Άρης

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Άρης, όμως τελικά κατάφερε να μείνει όρθιος στο Μενίδι και να επικρατήσει 2-1 του Αχαρναϊκού στην 12η αγωνιστική της Football League.

Προηγήθηκε με ευκολία, πιέστηκε αρκετά και, κάνοντας τα εύκολα-δύσκολα, πήρε το τρίποντο ο Άρης, που επικράτησε 2-1 του Αχαρναϊκού στο Mενίδι.

Οι «κιτρινόμαυροι» στο πρώτο ημίχρονο συνάντησαν ελάχιστες αντιστάσεις και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο δέκατο λεπτό του ματς με τον Μπαργκάν, ενώ στο 32’ ο Ίλιτς έκανε το 2-0.

Και ενώ όλα έδειχναν πως το απόγευμα θα ήταν εύκολο για τον Άρη, το γκολ του Τσεμπερίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου άλλαξε την εικόνα του ματς -όχι, όμως, και το αποτέλεσμα.

Ο Αχαρναϊκός, που συνεχίζει να ταλαιπωρείται από αρκετά προβλήματα, μπήκε δυνατά στο δεύτερο μισό του ματς και πίεσε για την ισοφάριση, όμως τόσο αυτός, όσο και ο Άρης σπατάλησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, μένοντας στο 2-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Με το τρίποντο ο Άρης ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας (έχει ματς περισσότερο από τη Λαμία που τον ακολουθεί) με 26 βαθμούς, ενώ ο Αχαρναϊκός έμεινε στην έβδομη θέση με 14.