Γαλλία

Ούτε τώρα η Λιλ!

Συνεχίζει να προβληματίζει η Λιλ με την εικόνα της, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ανζέ, μένοντας χωρίς νίκη για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι.

Χωρίς νίκη για τρίτη σερί αγωνιστική στη Ligue 1 έμεινε η Λιλ, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ανζέ.

Μάλιστα, ο Ντε Πρεβίλ ήταν αυτός που έσωσε την… παρτίδα για τους «λιλουά», αφού με δικό του γκολ στο 68’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, ισοφαρίζοντας το τέρμα των γηπεδούχων, που είχε σημειώσει οκτώ λεπτά νωρίτερα ο Κουλιμπαλί.

Από ‘κει και πέρα, η Γκινγκάμπ επέστρεψε στις νίκες, ύστερα από δύο συνεχόμενες ήττες, επικρατώντας 2-0 του Στρασβούργου. Στο 63’ ο Ντιαλό έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, με τον… γερόλυκο Τζίμι Μπριάν να διαμορφώνει το 2-0 στο 87ο λεπτό.