Ιταλία

Παίρνει και την Μίλαν στον... λαιμό της! (video)

Ουσιαστικά είναι καταδικασμένη αλλά αρνείται να παραδοθεί. Η Βερόνα «ταπείνωσε» τη Μίλαν στο «Μπεντεγκόντι» (2-1) και πλέον οι «ροσονέρι» κινδυνεύουν να μείνουν εκτός Ευρώπης.

«Σοκ» για τη Μίλαν στο «Μπεντεγκόντι». Η Βερόνα γύρισε το ματς (2-1) απέναντι στους «ροσονέρι», που πλέον κινδυνεύουν να χάσουν και το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο μέσω της 6ης θέσης.

Ανοιχτό ήταν το παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Η ομάδα του Μπρόκι ήταν αυτή τελικά που κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Μενέζ να βρίσκει δίχτυα στο 21ο λεπτό. Πάνω-κάτω η μπάλα και στο δεύτερο 45λεπτο, αφού οι γηπεδούχοι δεν είχαν τίποτα να χάσουν.

Η Βερόνα βρήκε απάντηση με εκτέλεση πέναλτι του Πατσίνι στο 72΄, όμως δεν σταμάτησε εκεί. Ο Ντοναρούμα έβγαλε μπόλικα σουτ, όμως στο 90+5’ δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα και είδε το φάουλ του Σιλιγκάρντι να καταλήγει στα δίχτυα του για να ολοκληρωθεί η ανατροπή για την ομάδα του Βαγγέλη Μόρα, που έπαιξε και στα 90λεπτά.