Γαλλία

Πάλι τα… ίδια!

Όπως και την περασμένη αγωνιστική έτσι και στην 35η, η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε τη νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στη Ναντ (2-0) και παρέμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία. Πρώτο ματς «Ίμπρα» μετά την τιμωρία του

Με μία μέρα… καθυστέρηση, λόγω της νίκης της Λιόν, η Παρί Σεν Ζερμέν επέτρεψε μόνη πρώτη στην κορυφή!

Οι πρωτευουσιάνοι και με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στην ενδεκάδα, ο οποίος εξέτισε την τιμωρία του, «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο την εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ναντ και με το 2-0, πήγαν στο +3 από τους δεύτερους «λιονέ».

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Καβάνι έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Λοράν Μπλαν, με τον Ματουιντί στο 31’ και ύστερα από ασίστ του «Ίμπρα» να κάνει το 2-0, το οποίο έμεινε μέχρι τη συμπλήρωση των 90’.