Γενικά

«Παστέλωσε» και… έσωσε ο Αβραάμ! (video)

Με το γκολ του Αβραάμ Παπαδόπουλου στο 88ο λεπτό, η Σανγκάη Σένχουα πήρε το βαθμό (2-2) στην έδρα της Γκουανγκζού για το πρωτάθλημα της Κίνας. «Δολοφονική» κλωτσιά του Ντεμπά Μπα σε αντίπαλο.

Η Γκουανγκζού κρατούσε στα… χέρια της τη νίκη, ωστόσο ο Αβραάμ Παπαδόπουλος είχε αντίθεση άποψη και με κεφαλιά στο 88ο λεπτό, έκανε το 2-2 και έτσι χάρισε το βαθμό στη Σανγκάη Σένχουα!

Όμως, η αναμέτρηση δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, καθώς ο Ντεμπά Μπα λίγο κόντεψε να αφήσει στον… τόπο έναν αντίπαλό του, αφού του έφερε τις τάπες στο πρόσωπο! Ο διαιτητής, πάντως, αν και είδε τη φάση, τιμώρησε τον πρώην επιθετικό της Μπεσίκτας και νυν της Σένχουα μόνο με κίτρινη κάρτα…